🧘 Přinášíme nové termíny jógových pobytů pro rok 2024

Bětka

Lektorka jógy

Jóga je pro mě způsob, jak rozzářit každý den. Miluju proplouvat mezi pozicemi a pomocí dechu se propojit sama se sebou a svým tělem.

Bětka

Bětce

Má jógová cesta začala před více než 10 lety, kdy jsem poprvé navštívila lekci jógy. Do té doby byl sport, tanec a pohybová aktivita součástí mého běžného života. Od dětství jsem se věnovala baletu, gymnastice a sportovnímu aerobiku na závodní úrovni. Přetížení vrcholovým sportem a diagnostikování skoliózy páteře v dospívání mě donutili zpomalit a najít si zdravotní cvičení. Má volba padla na jógu, kterou jsem brala jako rehabilitaci a způsob, jak protáhnout tělo. Postupně jsem začala vnímat, že se po józe cítím velmi dobře, jak po fyzické stránce, tak i po té psychické. Několik let byla jóga i mou terapií a prostředkem, jak se v těžkých životních situacích zklidnit a odreagovat se od stresu z náročného zaměstnání. Ve studiu, které jsem pravidelně navštěvovala jsem náhodou narazila na zmínku o lektorském kurzu. Tato myšlenka se mi zalíbila, chtěla jsem prohloubit své znalosti jógy, nejen jako fyzického cvičení a kurz jsem brala jako cestu k obohacení a poznání sebe sama. Na lektorství jsem v té době ani nepomyslela, mým záměrem bylo jen zkusit, kam až se v jógové praxi mohu dostat.

První lekce jsem vedla čistě jen pro skupinku přátel a rodinu. Překvapilo mě, jak přirozené pro mě vedení lekce bylo a bavilo mě předávat radost z jógy dál. Ve Spiritu jsem našla to pravé místo, kde je toto možné a již několik let zde vedu pravidelné lekce. Můžeme se potkat na lekcích jemné jógy, kde se učíme vědomě vnímat své tělo a dech, učíme se také respektu a laskavosti. Lekce jsou vhodné pro začínající jogíny, ale i pro ty kteří vyhledávají jemnou praxi a chtějí se ponořit do svého těla a věnovat se mu detailně. Mou srdcovou záležitostí jsou lekce vinyasi, kde společně s dechem proplouváme sekvencemi a dynamická část nás nejen zahřeje, ale také buduje sílu.

Neustále jsem a budu na cestě jógy, v současné chvíli se věnuji vedeným meditacím a je mi ctí, že spolu s dalšími lektorkami z Jóga Spirit máme za sebou uspořádání několika jógových pobytů.

Vzdělání:

  • Vysoká škola tělovýchovy a sportu Palestra – Sportovní pedagog
  • Vysoká škola tělovýchovy a sportu Palestra – Wellbeing specialista
  • Yoga Teacher 200RYT – Power Yoga Akademie v Praze

Články od 

Bětky

Navštivte náš blog
Zdá se, že tato lektorka zatím předává kouzlo jógy na podložce, na psaní ji příliš času nezbývá.