🧘 Přinášíme nové termíny jógových pobytů pro rok 2024

Core yoga – Posílení středu těla pomocí jógy

Core yoga – Posílení středu těla pomocí jógy

Core jóga je dynamická praxe, která efektivně zapojuje (nejen) střed těla. Střed těla je mnohem víc než jen vaše břicho nebo břišní svaly. Zahrnuje také střední a spodní část zad, pánev a boky. Všechny tyto svaly jsou velice důležité pro správné držení těla, rovnováhu a funkci orgánů, které břišní svalstvo chrání.

  • Typ praxe: Dynamická
  • Pro koho je jóga vhodná: Začátečníci i pokročilí
  • Benefity:  Posílení středu těla, zlepšení stability, snížení bolesti zad, pozitivní vliv na trávení

Jaké jsou přínosy core jógy?

1. Zpevňuje střed těla, zlepšuje stabilitu

Jak název napovídá, core jóga se zaměřuje na posílení svalů v oblasti břicha, zad a pánve neboli svalů hlubokého stabilizačního systému. Tyto svaly jsou velice důležité pro udržování rovnováhy. Ásany na posilování středu těla také přispívají ke správnému držení těla a celkové pevnosti těla.

2. Zlepšené dýchání

Vzpřímený a správný postoj zlepšuje dýchání, takže posílení jádra může být prospěšné pro každého, kdo má s dýcháním jakékoliv problémy. Zlepšením rovnováhy a držení těla se vám lépe otevřou dýchací cesty a výdech a nádech bude pro vás mnohem snazší.

3. Lepší sportovní výkon

Mít silný střed těla je nezbytné pro téměř jakýkoliv sport nebo typ cvičení, kterému se věnujete. Pokud například rádi běháte, silnější jádro vám pomůže udržet si dobrou formu a zabrání rychlé únavě nohou.

4. Snížení bolesti zad

Další hlavní výhodou core jógy je podpora spodní části zad, posílení páteře a tím snížením bolesti v těchto oblastech. Díky pravidelné praxi si budete více všímat toho, zda máte rovná záda. Časem správný postoj začnete zaujímat automaticky a vyhnete se tak bolestem zad, šíje a ztuhlým svalům.

5. Lepší trávení a ochrana orgánů

Svalové napětí a slabý střed těla mají neblahý vliv na trávicí systém. Core jóga díky zpevňování jádra tak napomáhá i vašemu zažívání. Kromě toho silné břišní svalstvo lépe chrání vaše orgány jako jsou játra, ledviny, slezina a další.

Pro koho je core jóga vhodná?

Core jóga je vhodná pro každého – jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jogíny. Jde o zdravotní jógu, která protáhne svaly a posílí střed těla. Pozice v této praxi si lehce osvojíte a zvládne je praktikovat opravdu každý. Základní pozice z core jógy pak můžete zapojit i do každodenního domácího protahování.

Základní pozice z core jógy:

  • Pozice loďky (Navásana)
  • Pozice kočky (Marjaryasana)
  • Pozice židle (Utkatásana)
  • Pozice prkna (Phalakasana)

Kdy a kam na core jógu?

Vyzkoušejte lekce core jógy v našem studiu na Žižkově. Cvičíme ji každé úterý a neděli od 18. hodin, rezervovat se na ni můžete v našem rozvrhu. Core jóga je také součástí lekce Mama core, kterou cvičíme každé čtvrteční dopoledne a je vhodná pro maminky po ukončeném šestinedělí i pro těhotné ženy. Kromě hodinových lekcí v našem studiu je core jóga součástí našich jógových víkendů.

Budeme se na vás těšit na další lekci!

Jóga spirit 💚

Lekce jógy & pilates

Od pondělí do neděle pro vás na Praze 3 pořádáme různorodé lekce jógy a pilates.

Více info o našem studiu
Workshopy & akce

Zúčastněte se našich workshopů pořádaných v prostředí útulné kavárny.

Více o workshopech
Jógové víkendy

Prožijte víkend plný relaxu, zdravého pohybu a v obklopení skvělého jídla.

Více o víkendech

Další typy jógy

Čtěte nás blog
Pilates – důkladné procvičení těla a budování síly

Pilates – důkladné procvičení těla a budování síly

Co je to pilates, jaké jsou přínosy a rozdíly oproti józe a kam zajít na lekci? To vše se dozvíte v našem článku.

Jóga pro začátečníky – začněte s jógou ještě dnes

Jóga pro začátečníky – začněte s jógou ještě dnes

Přemýšlíte, že začnete cvičit jógu, ale stále váháte, zda je pro vás vhodná? Nenechte se zastrašit jógovou terminologií ani komplikovanými pózami. Jóga je pro každého! A my vás rádi provedeme jógovou praxí od jejích základů.

Buďme si o něco blíž

Navštivte náš Instagram
Instagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow Template