Prožijte s námi jógový víkend a dopřejte si čas relaxace bez všedních povinností 🙏

Pilates – důkladné procvičení těla a budování síly

Pilates – důkladné procvičení těla a budování síly

To, co kdysi začalo jako součást rehabilitačního programu válečných veteránů v první světové válce, se stalo populární cestou k udržení dobrého duševního a fyzického zdraví. Co je to pilates, jaké jsou přínosy a rozdíly oproti józe a kam zajít na lekci? To vše se dozvíte v našem článku. 🙂

  • Typ praxe: Dynamická
  • Pro koho je pilates vhodný: Pro začátečníky i pokročilé
  • Benefity: Zvýšení flexibility, budování síly a svalů

Jóga vs. Pilates

Zatímco jóga je holistická disciplína pocházející ze starověké Indie, pilates je specifické cvičení, jež vyvinul německý anatom Joseph Pilates na počátku 20. století. Pilates se spoléhá na přesné pohyby a kontrolu nad svým tělem, jóga naopak nabízí více meditativní zážitek. Důraz na duchovní stránku v józe je tím hlavním rozdílem v těchto dvou praxích.

Něco málo z historie pilates

Joseph Pilates sloužil během první světové války jako sanitář v nemocnici na ostrově Man, kde vyvinul rehabilitační program pro nechodící vojáky. Ve skutečnosti vytvořil první verzi Pilates cvičení tím, že připevnil pružiny k nemocničním lůžkům. Lékaři pozorovali, že pacienti, se kterými pracoval, se zotavovali rychleji než ostatní. Po válce strávil Joseph Pilates několik dalších let vývojem jeho metody a do Spojených států ji přinesl v roce 1923. V 60. letech se metoda stala populární zejména mezi tanečníky, kterým pomáhala se sílou, flexibilitou a působila jako prevence proti zranění. Brzy poté se pilates stal běžnou a uznávanou formou cvičení pro širokou škálu populace, od administrativních pracovníků po profesionální sportovce. Původní  rehabilitační metoda byla zastánci určena jako velmi přínosná pro každého, kdo chce zlepšit svou kondici.

Základní pilíře pilates a jeho benefity

Pilates se zaměřuje na posílení svalů, kontrolu těla a sílu jádra. Cílem je mít při pohybu úplnou kontrolu nad svým tělem. Každý cvik se u pilates zaměřuje na svaly středu těla, odkud cviky vychází. Tělo také hodně pracuje se stabilitou. Pilates lze, stejně jako jógu, cvičit pouze s použitím podložky, ale existují i pomůcky, které se k pilates mohou používat, například stroj Reformer, odporové gumy, pilates kruh, gymnastický míč, různé oblouky a další.

Pilates je široce používán v rehabilitačních zařízeních, ale je také prospěšný pro zastánce fitness a elitní sportovce. Pilates je chválený zejména pro snížení bolesti zad, zlepšení držení těla, posílení svalů a zvýšení flexibility.

Pilates Motto: „Po 10 lekcích se budete cítit lépe, po 20 lekcích budete lépe vypadat a po 30 lekcích budete mít nové tělo.“

Kdy a kam na pilates?

Vyzkoušejte lekce pilates v Jóga spirit studiu na Žižkově. Cvičíme více typů pilates, dvakrát týdně nabízíme i lekci pro maminky s dětmi:

  • Pilates pro maminky s dětmi – lektorka Tereza (každé pondělí od 10:00)
  • Mama core - jemná lekce pilates zaměřená na core a pánevní dno po porodu - lektorka Eliška (každý čtvrtek od 10:00)
  • Pilates (klasická lekce) – lektorka Tereza (každou středu od 19:30 a neděli od 19:20)
  • Medical Pilates - lekce spojená s fyzioterapeutickými poznatky – lektorka Hanka (každý čtvrtek od 17:00)

Všechny lekce je možné si rezervovat přes náš rozvrh. Pokud chcete do pilates praxe proniknout hlouběji, navštivte náš Pilates workshop s fyzioterapeutkou Hankou.

Budeme se na vás těšit!

Jóga spirit 💚

Lekce jógy & pilates

Od pondělí do neděle pro vás na Praze 3 pořádáme různorodé lekce jógy a pilates.

Více info o našem studiu
Workshopy & akce

Zúčastněte se našich workshopů pořádaných v prostředí útulné kavárny.

Více o workshopech
Jógové víkendy

Prožijte víkend plný relaxu, zdravého pohybu a v obklopení skvělého jídla.

Více o víkendech

Další typy jógy

Čtěte nás blog
Pilates – důkladné procvičení těla a budování síly

Pilates – důkladné procvičení těla a budování síly

Co je to pilates, jaké jsou přínosy a rozdíly oproti józe a kam zajít na lekci? To vše se dozvíte v našem článku.

Jóga pro začátečníky – začněte s jógou ještě dnes

Jóga pro začátečníky – začněte s jógou ještě dnes

Přemýšlíte, že začnete cvičit jógu, ale stále váháte, zda je pro vás vhodná? Nenechte se zastrašit jógovou terminologií ani komplikovanými pózami. Jóga je pro každého! A my vás rádi provedeme jógovou praxí od jejích základů.

Buďme si o něco blíž

Navštivte náš Instagram
Instagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow Template