Prožijte s námi jógový víkend a dopřejte si čas relaxace bez všedních povinností 🙏

Jóga pro začátečníky – začněte s jógou ještě dnes

Jóga pro začátečníky – začněte s jógou ještě dnes

Přemýšlíte, že začnete cvičit jógu, ale stále váháte, zda je pro vás vhodná? Nenechte se zastrašit jógovou terminologií ani komplikovanými pózami. Jóga je pro každého! A my vás rádi provedeme jógovou praxí od jejích základů. Je na čase rozvinout svou jógovou podložku a objevit kombinaci fyzických a duševních cvičení, která po tisíce let přitahují cvičence po celém světě.

  • Typ praxe: Jemná
  • Pro koho je jóga vhodná: Začátečníci (nemusíte mít žádnou předchozí praxi)
  • Benefity: Protažení těla, snížení stresu, praxe základních jógových pozic a správného dýchání

Proč začít cvičit jógu?

Jóga je odjakživa kombinací mentálního, fyzického a spirituálního cvičení. Je to 5 000 let stará disciplína z Indie. Ačkoliv ji mnoho lidí vnímá pouze jako fyzickou aktivitu, její účinky se projevují nejen na naší kondici, ale i na duši. Ať už člověk potřebuje uvolnit stres, zklidnit mysl, zvýšit svou flexibilitu, nebo zpevnit svaly, jóga vše nabízí. Existuje totiž mnoho druhů jógových praxí a každá z nich se zaměřuje něco jiného. Rozdílné styly jógy můžete různě střídat dle pocitů a aktuálních potřeb vašeho těla. Pro začátek je ale vhodné se naučit základní jógové pozice a správné dýchání.

3 základní benefity jógy

Benefitů jógy bychom našli nekonečné množství. Mezi ty základní patří flexibilita a zpevnění svalů, zklidnění mysli a lepší dýchání. Rozhodně to jimi ale nekončí. Jóga vám může pomoci zlepšit spánek, snížit krevní tlak, posílit kosti, zlepšit soustředění i pozitivně ovlivnit vaši hmotnost.

1. Zpevníte a protáhnete svaly

Jóga není pouze relaxace, dokonce i pomalá praxe pozic klade velké nároky na naše svaly. K józe je potřeba nejen flexibilita, ale i značná síla a výdrž. Díky pravidelné praxi budete zpevňovat svaly po celém těle. Kromě jejich zpevňování jóga přináší větší flexibilitu, jelikož spoustu pozic je zaměřena na jejich důkladné protahování.

2. Zklidníte svou mysl

Jóga je požehnáním nejen pro naše svaly, ale i pro duši. Je to díky vědomému a hlubokému dýchání, jež provází každou jógovou praxi. Lekce začínají většinou krátkým dechovým cvičením a ukončují se dlouhou relaxací. Díky tomu se v těle navodí pocit hlubokého klidu a snižuje se stres a napětí.

3. Naučíte se lépe dýchat

Dech je velmi důležitý nástroj, který se při cvičení jógy používá, aby se zmírnilo nepohodlí při některých pozicích. Důležité je dech nezadržovat, sami uvidíte, že se správným prodýcháním vás tělo v pozicích pustí mnohem dále. Během praxe se tedy naučíte vědomě dýchat a používat dech pro zmírnění napětí ve vašich svalech.

„V józe nejde o to dotknout se prstů u nohou. Jde o to, co se člověk naučí, když se k nim sklání.“

Co k cvičení jógy potřebuji?

K cvičení jógy je zapotřebí jógové podložky a v začátcích vám mohou jednotlivé pozice usnadnit i jógové pomůcky, jako jsou bločky nebo bolster. To vše vám ale rádi v našem jógovém studiu zapůjčíme. Stačí přijít v pohodlném oblečení, ideální jsou sportovní legíny a tričko nebo tílko. Důležité je, abyste se při cvičení cítili komfortně.

Kdy a kam na jógu pro začátečníky?

Pokud s jógou začínáte, doporučujeme vám navštívit naši Jemnou jógu, která je vhodná právě i pro začátečníky. Lekce probíhá každé pondělí a středu od 17. hodin. V pondělí vás praxí provede lektorka Pavlína, ve středu naše lektorka Darča. Neváhejte a rezervujte si svou první lekci v našem studiu. Uvidíte, že jóga je mocný nástroj pro naše zdraví, který zvládne praktikovat každý. 😊

Budeme se na vás těšit!

Jóga spirit 💚

Lekce jógy & pilates

Od pondělí do neděle pro vás na Praze 3 pořádáme různorodé lekce jógy a pilates.

Více info o našem studiu
Workshopy & akce

Zúčastněte se našich workshopů pořádaných v prostředí útulné kavárny.

Více o workshopech
Jógové víkendy

Prožijte víkend plný relaxu, zdravého pohybu a v obklopení skvělého jídla.

Více o víkendech

Další typy jógy

Čtěte nás blog
Pilates – důkladné procvičení těla a budování síly

Pilates – důkladné procvičení těla a budování síly

Co je to pilates, jaké jsou přínosy a rozdíly oproti józe a kam zajít na lekci? To vše se dozvíte v našem článku.

Jóga pro začátečníky – začněte s jógou ještě dnes

Jóga pro začátečníky – začněte s jógou ještě dnes

Přemýšlíte, že začnete cvičit jógu, ale stále váháte, zda je pro vás vhodná? Nenechte se zastrašit jógovou terminologií ani komplikovanými pózami. Jóga je pro každého! A my vás rádi provedeme jógovou praxí od jejích základů.

Buďme si o něco blíž

Navštivte náš Instagram
Instagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow Template