🧘 Přinášíme nové termíny jógových pobytů pro rok 2024

Darina

Lektorka jógy

Jóga se pro mě stala životním společníkem, který mi pomohl zpomalit a napojit se na své tělo, mysl, dech a přítomný okamžik.

Darina

Darině

Má jógová cesta začala před 12 lety, kdy jsem si poranila lopatku a musela se vzdát hraní tenisu. Jóga pro mě ze začátku byla fyzická výzva – snažila jsem se překonávat své hranice. Postupem času jsem ale začala odhalovat svou hypermobilitu, které jsem si do té doby nevšímala, a zjistila jsem, že moje tělo potřebuje jiný přístup – a tak začalo hledání nové cesty.

Postupně jsem objevila kouzlo jógové terapie – tedy pomalého vědomého cvičení. Zjistila jsem, jak důležité jsou opory (stejně jako ty v životě), představivost, vnímavost a záměr a postupně tak našla pro své tělo bezpečný styl pohybu, který se snažím předávat dál. Zároveň jsem začala více zkoumat problematiku hypermobility i nadměrné flexibility a hledat možnosti, jak s ní pracovat.

To vše se promítá do mých hodin, kterými se svými studenty proplouvám pomalým tempem, aby měl každý prostor vnímat danou pozici, najít v ní oporu ale i pohodlí. Baví mě hravý plující a pulzující pohyb, díky kterému může člověk zkoumat hranice a možnosti svého těla.

Mé lekce jsou vhodné pro začátečníky i pro ty věčné (tak se stále někdy cítím i já), ty, kteří potřebují zpomalit a nadechnout se a pro ty, kteří si chtějí vybudovat dobré základy pro svižnější styly jógy.

Jógové vzdělání

  • Univerzita Karlova FTVS – Jóga a jógová terapie
  • Učitelský kurz – Jóga jako vědomá cesta

Články od 

Dariny

Navštivte náš blog
Zklidnění zvané Jin jóga
Jóga
7.13.2023

Zklidnění zvané Jin jóga

Energie jin a jang vyjadřují opačné ale zároveň doplňující se principy v přírodě. Zatímco jang je aktivní, pohyblivý, odhalený, jin vyjadřuje stabilitu, nehybnost, skrytost.

Jak na bezpečný pohyb aneb Využijte opory naplno!
Jóga
7.13.2023

Jak na bezpečný pohyb aneb Využijte opory naplno!

Někdy je potřeba naši praxi jógy zpomalit a připomenout si základní pilíře, na kterých stojí. Jedním z nich je aktivní opora, od které vzniká bezpečný pohyb.