S nových rokem již tradičně přichází potřeba zhodnocení toho předchozího. Ve spojení s tím si často rádi definujeme nejrůznější předsevzetí vedoucí k tomu, aby rok nový, byl úspěšnější. Nebo, abychom byli my ještě úspěšnější? Krásnější, chytřejší, rychlejší, schopnější, bohatší a všechno to, na co dnešní společnost klade důraz.

Pro někoho možná každodenní realita, závodní kruh, ze kterého se jen těžko vystupuje. Z mého pohledu už trochu přežitek. V době, kdy na sebe všichni už tak klademe velké nároky, máme od sebe nadměrná očekávání a jsme terčem svých vlastních vnitřních kritiků. Svádí to. Naše ego se rádo poměřuje s ostatními i vede ke konfrontaci nás samých se sebou. Nenechá nás chvíli spočinout. Tak to vidím já.

Já bych si do nového roku předsevzala trávit víc času sama se sebou, v tichosti a klidu. Ego upozadit. Chci naopak zpomalit, zaměřovat pozornost do nitra, víc se vnímat a všímat si, co se ve mě děje. Chci pěstovat duševní mír a hledat vnitřní bohatství, které věřím, je nekonečné. K těmto myšlenkám mě po letech přivádí jóga a život s ní spojený.

Nechť i vám přináší novou a jedinečnou perspektivu. Namaste.

Vaše Verča