🧘 Přinášíme nové termíny jógových pobytů pro rok 2024

Vinyasa neboli flow jóga – dynamická praxe v tempu

Vinyasa neboli flow jóga – dynamická praxe v tempu

Vinyasa jóga je jednou z nejoblíbenějších typů jógy. Často se jí říká také flow jóga, jelikož se jedná o tok různých pozic, do kterých se plynule přechází. Tento rychlý styl jógy se liší od tradičnějších stylů jógy, které se zaměřují na držení každé pozice ve stabilní, statické poloze. Ve vinyase józe se v pozicích zůstává kratší dobu a poté se přechází do další. Pozice a přechody jsou spojeny s dechem, kdy dech a pohyb jsou spolu harmonicky propojeny. Vinyasa je dynamická a vysoce energetická praxe, která rozproudí teplo v těle, rozvíjí sílu a pozitivně působí na imunitu, metabolismus a kardiovaskulární systém.

  • Typ praxe: Dynamická
  • Pro koho je jóga vhodná: Mírně pokročilí (vhodné mít praxi se základními pozicemi)
  • Benefity: Uvolnění stresu, zvýšení flexibility, pozitivní vliv na srdce, plíce a metabolismus

Jaké jsou přínosy vinyasa jógy?

1. Zpevňuje střed těla, zlepšuje flexibilitu

V pozicích vinyasa jógy zapojíte a posílíte základní svaly a střed těla. Pracuje se také s váhou vlastního těla a balancem. Zlepšíte si tak stabilitu a rovnováhu. Díky dobrému protažení se zlepší i vaše flexibilita a předejdete ztuhlosti a bolesti svalů.

2. Uklidňuje mysl

Vinyasa jóga je právem označována za pohybovou meditaci. Přechod do jednotlivých pozic vyžaduje vysokou úroveň soustředění a kontrolovaného dechu, takže v mysli zůstává jen málo místa pro dotěrné myšlenky a úzkostné pocity. Vinyasa praxe vám tak pomůže uklidnit mysl a zmírnit stres.

3. Zvyšuje kapacitu plic a udržuje vaše srdce zdravé

Vinyasa je velmi zaměřená na pohyb synchronizovaný s dechem a má tak pozitivní vliv na celý dýchací systém i vaše srdce.

4. Zrychluje metabolismus

Při lekci vinyasa jógy jste téměř neustále v pohybu, což vám pomůže spálit více kalorií a nastartovat váš metabolismus než u jemnější typy jógy. Při hodinové lekci střední úrovně spálíte 400 až 600 kalorií.

Vinyasa jóga je meditací v pohybu.

Pro koho je vinyasa jóga vhodná?

Vinyasa lekce bude vyhovovat každému, kdo se rád hýbe a nevadí mu dynamičtější verze jógy. Je ale důležité zmínit, že v této praxi není prostor pro detailní vysvětlování jednotlivých pozic. Pokud s jógou teprve začínáte, doporučujeme navštívit lekci, kde se nejprve naučíte správnou techniku základních pozic (vhodná je například jemná jóga pro začátečníky, kterou cvičíme každé pondělí a středu).  

Kdy a kam na vinyasa lekci?

V našem studiu cvičíme více druhů vinyasa jógy. Pokud jste již středně pokročilí, zkuste vinyasu s Bětkou, pokud jste spíše začátečníci, doporučujeme vyzkoušet jemnou nebo aroma vinyasu. Vinyasa praxe je součástí těchto lekcí:

  • Letní vinyasa jóga pro všechny – lektorka Anna (každou středu od 17:30)
  • Jemná aroma vinyasa – lektorka Peťa (každý čtvrtek od 18:15)
  • Jemná vinyasa jóga – lektorka Markéta (každý pátek od 17:00)
  • Vinyasa jóga – každou sobotu od 9:00

Na všechny typy vinyasy je možné se rezervovat přes náš rozvrh. Kromě hodinových lekcí je vinyasa praxe také součástí našich jógových víkendů.

Budeme se na vás těšit na další lekci!

Jóga spirit 💚

Lekce jógy & pilates

Od pondělí do neděle pro vás na Praze 3 pořádáme různorodé lekce jógy a pilates.

Více info o našem studiu
Workshopy & akce

Zúčastněte se našich workshopů pořádaných v prostředí útulné kavárny.

Více o workshopech
Jógové víkendy

Prožijte víkend plný relaxu, zdravého pohybu a v obklopení skvělého jídla.

Více o víkendech

Další typy jógy

Čtěte nás blog
Pilates – důkladné procvičení těla a budování síly

Pilates – důkladné procvičení těla a budování síly

Co je to pilates, jaké jsou přínosy a rozdíly oproti józe a kam zajít na lekci? To vše se dozvíte v našem článku.

Jóga pro začátečníky – začněte s jógou ještě dnes

Jóga pro začátečníky – začněte s jógou ještě dnes

Přemýšlíte, že začnete cvičit jógu, ale stále váháte, zda je pro vás vhodná? Nenechte se zastrašit jógovou terminologií ani komplikovanými pózami. Jóga je pro každého! A my vás rádi provedeme jógovou praxí od jejích základů.

Buďme si o něco blíž

Navštivte náš Instagram
Instagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow TemplateInstagram Gallery - Yogi Webflow Template